Старий Новий Рік і Василя, що припадають на 14 січня, завжди були улюбленими святами українців. З ними пов’язували найкращі сподівання, завбачували добробут, родинну злагоду, щедрий урожай тощо.
Вечір ж напередодні Старого Нового року називається Щедрим або Маланчиним вечором. Маланки, або ж щедрий вечір проводять за святочною вечерею – щедрою кутею.
Вечір ж напередодні Старого Нового року називається Щедрим або Маланчиним вечором. Маланки, або ж щедрий вечір проводять за святочною вечерею – щедрою кутею.
У день Старого Нового року Церква відзначає пам’ять Святителя Василя Великого. Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання осель. Посівати починають з самого ранку, до сходу сонця, ходячи від хати до хати і бажаючи господарям щастя, здоров’я, щедрого врожаю. Спершу – власну домівку, потім у хрещених батьків, родичів, знайомих і сусідів: “Зі щедрувальниками й колядниками асоціювали долю, добро, прибуток на прийдешній рік. У давнину, якщо хату обходили колядники, це було трагедією, таку родину вважали пропащою. А не пустити гостя в хату вважалося великим гріхом”.
На Новий рік усі намагалися бути веселими і добродушними, уникали сварок і прагнули помиритись з усіма – адже як зустрінеш Новий рік, так і проживеш!
Напередні Старого Нового року працівники бібліотеці – філія с.Черна зібрали на свято «Щедрий вечір» депутатів села, активістів та керівників установ.
Учасники заходу з цікавістю прослухали розповідь з відзначення Старого Нового року. Всіх присутніх прийшли привітати колядницький колектив Чернянської ЗОШ (керівник Спащук М.М) та колектив будинку культури с.Черни (керівник Пантьо М.П)
З великим задоволенням колядували старовинні та сучасні колядки.
Немає коментарів:
Дописати коментар